Blog > Komentarze do wpisu

Andrzejki

W Holandii zakończył się właśnie gorący okres związany z wizytą Świętego Mikołaja. Nasze dzieci cały rok były chyba bardzo grzeczne, bo podczas ostatniej lekcji otrzymały prezenty, przytaszczone przez pomocników Mikołaja. Wizyta Świętego nie była jednak jedyną atrakcją tego dnia...

"HOKUS - POKUS CZAROWANIE,

CO MA STAĆ SIĘ NIECH SIĘ STANIE !!!"

Tak, tak, obchodziliśmy Andrzejki. W każdej klasie działy się rzeczy wyjątkowe i magiczne, a najbardziej cierpliwi dowiedzieli się nawet, co ich czeka w przyszłości. Było lanie wosku, przestawianie butów przez próg i rzucanie monetą. Najwięcej radości w każdej grupie wywoływała zabawa z poznawaniem imienia ukochanej osoby. Jeśli wróżby się sprawdzą, to z naszych dzieci wyrosną lekarze, prawnicy, strażacy, a nawet politycy. Gratulujemy rodzicom takich pociech :)

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

Andrzejki w Holandii nie są kultywowane, ani nawet znane. W Polsce zaś, coraz częściej wypiera je przedświąteczne zamieszanie. Spędzenie tego dnia na zabawie i wróżbach, pozwala naszym dzieciom na zapoznanie się chociaż z małym fragmentem zwyczajów głęboko zakorzenionych w kulturze polskiej. 

sobota, 06 grudnia 2014, sweetmanufactory

Polecane wpisy