Kategorie: Wszystkie | akcje | dzień jak codzień | imprezy
RSS
piątek, 27 lutego 2015

14-02-20415 karnawał

12:23, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 lutego 2015

Podczas ostatnich zajęć mówiliśmy o zawadach naszych rodziców i poznawaliśmy specyfikę pracy w poszczególnych profesjach. Okazało się, że przypisanie nazwy do zawodu bywa nie lada wyzwaniem, dla dzieci, które w regularnej szkole posługują się językiem holenderskim. Kreatywność najmłodszych rozwinęła skrzydła i z całą pewnością niejedno z nich zostałoby mistrzem słowotwórstwa :)

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

Poniżej wybrane odpowiedzi na zagadki dotyczące zawodów.

 

Siedzi w samochodzie,

trzyma kierownicę,

wozi towary po kraju

i przewozi za granicę           

KIEROWNIK

 

Nie jest kotem, a bez strachu

po spadzistym chodzi dachu.

Czarne ręce ma i twarz

i ty go na pewno znasz.    

ZWARTE PIET

 

Mam dwie dzielne pomocnice:

cienka igłę i nożyce.

One kroją, ona zszywa.

Powiedz, jak ja się nazywam ?     

ZSZYWACZ

 

Gdy wejdziesz do sklepu,

ta miła osoba,

spyta co chcesz kupić

i wszystko ci poda.         

SKLEPIARKA

 

Tak w dzień, jak i w nocy

pracuje pod ziemią,

wydobywa bogactwa,

co w głębi jej drzemią.       

KRET

 

W białym fartuchu

sprzedaje nam z półek

Buteleczki, tubki,

torebki pigułek.         

APTECZKA

 

Było zatem zabawnie i wesoło. Pracowaliśmy jednak ciężko i wytrwale, ucząc się nowych, trudnych nazw. Rodziców zachęcamy do zabawy w zagadki  i rozmowy z dziećmi na temat swojej pracy.

 

09:49, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 lutego 2015

24-1-2015

22:33, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 stycznia 2015

Zajęcia, które odbyły się 10 stycznia przybliżyły dzieciom kalendarz. Najmłodsi uczyli się nazw dni tygodnia i miesięcy w języku polskim, a trochę starsi poznawali różne ważne daty z historii Polski. Maluchy wypatrzyły w kalendarzu najbliższe święto i wspólnie z paniami i mamami przygotowały kartki na Dzień Babci i Dziadka.

db

db

db

db

db

db

db

20:26, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 stycznia 2015

swieta

13 grudnia spotkaliśmy się w szkole w świątecznych nastrojach. Podekscytowanie dzieci sięgało zenitu, a najmłodsi przez całą lekcję pytali "Kiedy się zacznie?", choć tak naprawę nie wiedzieli na co czekają :)

Podczas zajęć dzieci przygotowały świąteczne niespodzianki dla swoich najbliższych. Choinkowe ozdoby z najlepszymi życzeniami zawisły na pewno na drzewkach w wielu domach.

Wspólne świętowanie uświetniły kolędy w wykonaniu każdej z grup. Popisom przysłuchiwał się pewien siwy pan z długą brodą, który przywiózł do szkoły worki pełne prezentów. 

Rodzice spisali się na medal przygotowując poczęstunek, który zachwycił każde podniebienie.

swieta

swieta

swieta

swieta

swieta

swieta

swieta

swieta

swieta

01:04, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 grudnia 2014

Nauczyciele z naszej szkoły otrzymali z okazji Mikołajek bardzo miły i wartościowy prezent. Niemal w komplecie braliśmy udział w warsztatach dotyczących dwujęzyczności w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Hadze. Spotkanie prowadziła, Aneta Nott- Bower, logopeda, językoznawca i mama dwójki dzieci, która zajmuje się dwujęzycznością.

Bardzo gorąco zapraszamy do odwiedzenia internetowego serwisu pani Anety: www.bilingualhouse.com. Czeka tam porcja użytecznej wiedzy o dwujęzyczności dla każdego emigracyjnego rodzica.

warsztaty

warsztaty

warsztaty

warsztaty

22:15, sweetmanufactory
Link Komentarze (1) »
sobota, 06 grudnia 2014

W Holandii zakończył się właśnie gorący okres związany z wizytą Świętego Mikołaja. Nasze dzieci cały rok były chyba bardzo grzeczne, bo podczas ostatniej lekcji otrzymały prezenty, przytaszczone przez pomocników Mikołaja. Wizyta Świętego nie była jednak jedyną atrakcją tego dnia...

"HOKUS - POKUS CZAROWANIE,

CO MA STAĆ SIĘ NIECH SIĘ STANIE !!!"

Tak, tak, obchodziliśmy Andrzejki. W każdej klasie działy się rzeczy wyjątkowe i magiczne, a najbardziej cierpliwi dowiedzieli się nawet, co ich czeka w przyszłości. Było lanie wosku, przestawianie butów przez próg i rzucanie monetą. Najwięcej radości w każdej grupie wywoływała zabawa z poznawaniem imienia ukochanej osoby. Jeśli wróżby się sprawdzą, to z naszych dzieci wyrosną lekarze, prawnicy, strażacy, a nawet politycy. Gratulujemy rodzicom takich pociech :)

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

Andrzejki w Holandii nie są kultywowane, ani nawet znane. W Polsce zaś, coraz częściej wypiera je przedświąteczne zamieszanie. Spędzenie tego dnia na zabawie i wróżbach, pozwala naszym dzieciom na zapoznanie się chociaż z małym fragmentem zwyczajów głęboko zakorzenionych w kulturze polskiej. 

23:39, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 listopada 2014

 

barwy

 

Zbliżające się Święto Niepodległości jest niewątpliwą okazją by zapoznać najmłodsze dzieci z symbolami narodowymi, a tym nieco starszym przypomnieć o znaczeniu flagi, godła i hymnu. Podczas ostatnich zajęć nasza szkoła tonęła w barwach narodowych. Dzieci własnoręcznie wykonały z papieru polskie flagi, a w klasach rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego. Odbyliśmy też wycieczkę palcem po mapie. Dzieci dowiedziały się: gdzie leży Warszawa, którędy płynie Wisła, gdzie jest Bałtyk, a gdzie Tatry. Jednym słowem Polska w pigułce.


1

2

3

4

5

6

7

8

9

19:28, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 listopada 2014

dziekujemy

 

Czternaście drewnianych układanek, cztery gry, trzydzieści pięć pluszaków, czterdzieści cztery autka, pięć kompletów puzzli, cztery zestawy klocków, dziewięć lalek, dwie piłki, dwie suszarki, dwadzieścia siedem figurek, dwadzieścia książek, puzzle piankowe, plastikowa kolejka szynowa, kostki edukacyjne, kasa, telewizorek, żelazko, zamek, laptop i wiele, wiele innych zabawek znajduje się w naszych skrzyniach. 

Drodzy rodzice, w imieniu najmłodszych uczniów, całego zespołu naszej szkoły i Rady Rodziców, dziękujemy Wam z całego serca.

09:58, sweetmanufactory , akcje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 listopada 2014

Kolejne spotkanie za nami. Przy niezwykłej, jak na listopad, niemal wiosennej pogodzie, mówiliśmy między innymi o złotej polskiej jesieni.

Najmłodsze dzieci dowiedziały się, co wyróżnia jesień wśród innych pór roku i co to są dary jesieni. Dodatkowo dzieci z grupy drugiej poznały nową literkę: j jak jesień i wykonały zabawne jeże z ziemniaków i wykałaczek.

jeze

jez

W grupie trzeciej, starszaki czytały i pisały o jesieni, a pani Iza i pani Agata diagnozowały ich umiejętności i nauczyły wierszyka:

" "ó" z kreską różowe od dziś będzie,

"rz" granatowe wszędzie,

"ż" zielone niezawodnie,

"h" brązowe bardzo modnie,

wyjątki z "sz" czerwone,

"u" i "ch" czarnym posmolone." W najstarszej grupie pani Kasia sprawdziła znajomość przysłów o jesieni i wybrała się z dziećmi na grzybobranie.

lekcja

Poza tym odbyła się zbiórka zabawek, o której niebawem.

 

Tymczasem poznajcie nasz grupy:

Grupa pani Ewy i pani Gosi. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

gr1

 

Grupa druga stawia pierwsze kroki w świecie literek pod opieką pani Magdy i pana Przemka.

gr2

 

Starszaki szlifują ortografię pod okiem pani Izy i pani Agaty.

gr3

 

Pani Kasia czuwa nad pilną grupą czwartą.

gr4

22:19, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2