Kategorie: Wszystkie | akcje | dzień jak codzień | imprezy
RSS
poniedziałek, 10 listopada 2014

 

barwy

 

Zbliżające się Święto Niepodległości jest niewątpliwą okazją by zapoznać najmłodsze dzieci z symbolami narodowymi, a tym nieco starszym przypomnieć o znaczeniu flagi, godła i hymnu. Podczas ostatnich zajęć nasza szkoła tonęła w barwach narodowych. Dzieci własnoręcznie wykonały z papieru polskie flagi, a w klasach rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego. Odbyliśmy też wycieczkę palcem po mapie. Dzieci dowiedziały się: gdzie leży Warszawa, którędy płynie Wisła, gdzie jest Bałtyk, a gdzie Tatry. Jednym słowem Polska w pigułce.


1

2

3

4

5

6

7

8

9

19:28, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 listopada 2014

dziekujemy

 

Czternaście drewnianych układanek, cztery gry, trzydzieści pięć pluszaków, czterdzieści cztery autka, pięć kompletów puzzli, cztery zestawy klocków, dziewięć lalek, dwie piłki, dwie suszarki, dwadzieścia siedem figurek, dwadzieścia książek, puzzle piankowe, plastikowa kolejka szynowa, kostki edukacyjne, kasa, telewizorek, żelazko, zamek, laptop i wiele, wiele innych zabawek znajduje się w naszych skrzyniach. 

Drodzy rodzice, w imieniu najmłodszych uczniów, całego zespołu naszej szkoły i Rady Rodziców, dziękujemy Wam z całego serca.

09:58, sweetmanufactory , akcje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 listopada 2014

Kolejne spotkanie za nami. Przy niezwykłej, jak na listopad, niemal wiosennej pogodzie, mówiliśmy między innymi o złotej polskiej jesieni.

Najmłodsze dzieci dowiedziały się, co wyróżnia jesień wśród innych pór roku i co to są dary jesieni. Dodatkowo dzieci z grupy drugiej poznały nową literkę: j jak jesień i wykonały zabawne jeże z ziemniaków i wykałaczek.

jeze

jez

W grupie trzeciej, starszaki czytały i pisały o jesieni, a pani Iza i pani Agata diagnozowały ich umiejętności i nauczyły wierszyka:

" "ó" z kreską różowe od dziś będzie,

"rz" granatowe wszędzie,

"ż" zielone niezawodnie,

"h" brązowe bardzo modnie,

wyjątki z "sz" czerwone,

"u" i "ch" czarnym posmolone." W najstarszej grupie pani Kasia sprawdziła znajomość przysłów o jesieni i wybrała się z dziećmi na grzybobranie.

lekcja

Poza tym odbyła się zbiórka zabawek, o której niebawem.

 

Tymczasem poznajcie nasz grupy:

Grupa pani Ewy i pani Gosi. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

gr1

 

Grupa druga stawia pierwsze kroki w świecie literek pod opieką pani Magdy i pana Przemka.

gr2

 

Starszaki szlifują ortografię pod okiem pani Izy i pani Agaty.

gr3

 

Pani Kasia czuwa nad pilną grupą czwartą.

gr4

22:19, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »