Kategorie: Wszystkie | akcje | dzień jak codzień | imprezy
RSS
niedziela, 07 grudnia 2014

Nauczyciele z naszej szkoły otrzymali z okazji Mikołajek bardzo miły i wartościowy prezent. Niemal w komplecie braliśmy udział w warsztatach dotyczących dwujęzyczności w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Hadze. Spotkanie prowadziła, Aneta Nott- Bower, logopeda, językoznawca i mama dwójki dzieci, która zajmuje się dwujęzycznością.

Bardzo gorąco zapraszamy do odwiedzenia internetowego serwisu pani Anety: www.bilingualhouse.com. Czeka tam porcja użytecznej wiedzy o dwujęzyczności dla każdego emigracyjnego rodzica.

warsztaty

warsztaty

warsztaty

warsztaty

22:15, sweetmanufactory
Link Komentarze (1) »
sobota, 06 grudnia 2014

W Holandii zakończył się właśnie gorący okres związany z wizytą Świętego Mikołaja. Nasze dzieci cały rok były chyba bardzo grzeczne, bo podczas ostatniej lekcji otrzymały prezenty, przytaszczone przez pomocników Mikołaja. Wizyta Świętego nie była jednak jedyną atrakcją tego dnia...

"HOKUS - POKUS CZAROWANIE,

CO MA STAĆ SIĘ NIECH SIĘ STANIE !!!"

Tak, tak, obchodziliśmy Andrzejki. W każdej klasie działy się rzeczy wyjątkowe i magiczne, a najbardziej cierpliwi dowiedzieli się nawet, co ich czeka w przyszłości. Było lanie wosku, przestawianie butów przez próg i rzucanie monetą. Najwięcej radości w każdej grupie wywoływała zabawa z poznawaniem imienia ukochanej osoby. Jeśli wróżby się sprawdzą, to z naszych dzieci wyrosną lekarze, prawnicy, strażacy, a nawet politycy. Gratulujemy rodzicom takich pociech :)

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

andrzej

Andrzejki w Holandii nie są kultywowane, ani nawet znane. W Polsce zaś, coraz częściej wypiera je przedświąteczne zamieszanie. Spędzenie tego dnia na zabawie i wróżbach, pozwala naszym dzieciom na zapoznanie się chociaż z małym fragmentem zwyczajów głęboko zakorzenionych w kulturze polskiej. 

23:39, sweetmanufactory
Link Dodaj komentarz »